hansadeko.com | Kā pareizi izvēlēties dīvānu savam mājoklim.
Īss apraksts kā vienkāršos piecos soļos izvēlēties sev piemērotu dīvānu un neapjukt piedāvājuma klāstā.
dīvāns, dīvāni, atpūtas dīvāns, atpūtas dīvāni, stūra dīvāni, izvelkami dīvāni, guļamie dīvāni, moderni dīvāni, klasiski dīvāni, auduma dīvāni, ādas dīvāni, Skandināvu dīvāni.
18808
post-template-default,single,single-post,postid-18808,single-format-standard,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,columns-4,qode-child-theme-ver-7.5,qode-theme-ver-13.0,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive

Kā pareizi izvēlēties dīvānu savam mājoklim?

Ja esat nonākuši pie tā, ka vēlaties iegādāties dīvānu, Jūs sastopaties ar nebeidzamām izvēles iespējām. Varbūt Jums šķita, ka zināt kas Jums nepieciešams, bet tiklīdz esat nonākuši veikalā vai aplūkojiet tos internetā – dīvānu stili, izmēri, formas un individualizēšanas iespējas ir milzīgas! Jūs apjukāt?
Ietaupiet savu laiku, nervus un naudas līdzekļus sekojot šiem dažiem padomiem pie dīvāna iegādes.

1. Pirmkārt apsvieriet dīvāna iespejamos izmērus.
Ja telpa ir liela, apdomājiet cik lielu telpas daļu varat atvēlēt dīvānam. Varbūt telpā Jūs vēlaties izvietot vēl krēslus, kafijas galdiņu? Ja tā, tad vienkāršs dīvāns vai stūra dīvāns būs viena no labākajām izvēlēm. Bet, ja vēlēsieties, lai dīvāns būtu vieta, kur visi savācas kopā, lai jaukā atmosfērā savstarpēji komunicētu, labāk izvēlēties U veida dīvānu vai vairākus dīvānus novietot apļa veidā. Ja dzīvojamā telpa ir maza, jāizvēlas mazāka izmēra vienkāršs dīvāns. Stūra dīvāns aizņems pārāk daudz vietas.

2. Otrkārt jāizlemj kā dīvāns būs novietots.
Lai atrastu pareizu dīvāna novietojumu, jāsāk ar sava dzīvesveida analīzi. Ko Jūs parasti darat šajā telpā? Vai Jums patīk iekrist dīvānā pie TV? Tad dīvāns jānovieto pret TV, lai būtu ērti pavadīt vakaru. Patīk saviesīgi vakari? Izvēlies pusapļa veidā novietotu (U veida dīvānu) vai pat pilna apļa veidā novietotu dīvānu un atpūtas krēslus. Jūsu ģimene izmanto dzīvojamo istabu, lai pusdienotu, atpūstos un lasītu? Novietojiet ap dīvānu vairākus atpūtas krēslus ar spilveniem vai pufus, lai izveidotu individuālus ērtas atpūtas vietas vai dīvānu ar spilveniem, kā vienu lielāku atpūtas vietu.
ka-pareizi-izveleties-divanu-raksts-001
3. Nosakiet kādas formas dīvāns vislabāk iederētos Jūsu istabā.
Ja jau esat noskaidrojuši dīvāna funkcijas, ir pienācis laiks izvēlēties dīvāna formu, kas pildīs uzstādītās prasības. Vienkāršs stūra dīvāns ir laba izvēle plašām telpām, lai nodalītu telpas. Kā, piemēram, dzīvojamo daļu no pusdienošanas daļas. Tomēr ja vēlaties novietot telpā arī vairākus krēslus un galdiņus, vienkāršs dīvāns būtu laba alternatīva. Tas joprojām nodrošina komfortablu sēdēšanu vairākiem cilvēkiem, bet būs kompaktāks variants.

4. Kāda materiāla dīvāns Jums vislabāk derēs?
Dīvāna vizuālais izskats ir svarīgs, bet ne mazāk svarīga ir tā funkcionalitāte. Daudzi varbūt vēlētos iekrist baltā zamšādas dīvānā. Tas ir tik vilinošs, bet tomēr nepraktisks. Zamšādas dīvāns būs slikta izvēle, ja Jums ir mazi bērni, mājdzīvnieki, kas var nodarīt nopietnus bojājumus dīvāna apdarei.

Āda – tumšākos toņos ir ļoti praktiska, jo viegli tā ir kopjama. Tā arī ilgstoši kalpo. Tomēr telpās, kur iespējams liels siltums vai vasarās, kur saule iespīd visu dienas laiku, būs nepatīkami un karsējoši sēdēt šādos dīvānos.

Ādas imitācija (poliuretāns) – uz doto brīdi pat labāka izvēle, ja materiāls ir kvalitatīvs. Tā būs ekspluatācijā tikpat kā dabīgā āda, tikai vēl izturīgāka un ilgmūžīgāka. Ilgākā laika posmā uz dīvāna nebūs vērojamas iesēdētas vietas no cilvēka pēcpuses, kā tas bieži ir novērojams dabīgās ādas dīvāniem. Protams, tas arī ir atkarīgs no dīvāna modeļa un ādas veida.

Audums – pieejama ir liela audumu materiālu dažādība, pēc vizuālā izskata un funkcionalitātes. Auduma dīvāni ir funkcionāli un izturīgi. Tomēr ir liels pluss, ja var noņemt daļēji vai pilnībā dīvāna audumu un nodot ķīmiskajā tīrīšanā. Parasti šāda iespēja ir dārgākiem dīvāiem. Auduma toņus būtu labi izvēlēties atbilstoši Jūsu dzīvesveidam. Ja bieži pie Jums iegriežas draugi vai tuvi ģimenes locekļi, labāk izvēlēties ne pārāk gaišus toņus.

5. Izvēlieties dīvāna stilu attiecīgi savam mājokļa stilam.
Lai arī šķiet tas ir sarežģīts jautājums, tomēr paļaujieties uz savu intuīciju un pāris ieteikumiem un lieta būs atrisināta. Nevajag baidīties izvēlēties dīvāna audumu ar rakstu. Tas rada Tavas personālitātes auru telpā. Kā arī dīvāns var būt labs telpas akcents. Ja mājokļa stils ir moderns, minimāli pildīts ar mēbelēm, izvēlieties tīras, taisnas formas dīvānus, bez dažādiem noapaļojumiem.

divans ml_16107-11101-B-STSC-546-NORDICA3-SNeizvelkams moderns atpūtas dīvānsstura divans_11671-B-ST-546-PANAMA808-11155_001

 

Turpretī, ja Jūsu mājā ir eklektisks toņu maisījums un stils, laba izvēle būtu dīvāns, kas savieno dažādus stilus – vintage stila dīvāns spilgtos toņos vai moderns dīvāns spilgtos toņos, vai neitrālos toņos ar spilgtiem akcentiem.

Neizvelkams moderns atpūtas dīvāns Neizvelkams moderns atpūtas dīvānsatputas-divans-cadillo
Ja Mājokļa stils ir vairāk klasisks, vēlams izvēlēties klasiska stila dīvānu neitrālos auduma toņos, kas labi iederēsies starp dažādiem apkārtējiem telpas priekšmetu toņiem.

divarpusvietigs-atputas-divans-alva-13055 Neizvelkams Skandināvu atpūtas dīvāns Neizvelkams Skandināvu atpūtas dīvāns

Pavisam drīz jau publicēsim rakstu par to kā atpazīt kvalitatīvu dīvānu un kādas ir priekšrocības izmantotajiem dīvāna materiāliem.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.