hansadeko.com | Kā izvēlēties dušas kabines un durvis?
Īss apraksts par pieejamām dušas kabīnēm, dušas stūriem un dušas durvīm nišām, kā arī dušas vanniņām, lai klients spētu izvēlēties sev piemērotāko dušas stūra risinājumu.
dušas kabīnes, dušas durvis, duškabīnes, pusapaļas dušas kabīnes, kvadrāta dušas kabīnes, dušas stūri
20
post-template-default,single,single-post,postid-20,single-format-standard,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,columns-4,qode-child-theme-ver-7.5,qode-theme-ver-13.0,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive

Kā izvēlēties dušas kabīnes un dušas durvis?

dusas-kabines-un-dusas-maisitaji

   Kad nonākam līdz vannas istabas remontam, bieži rodas jautājums ko izvēlēties – vannu vai dušas kabīni? Ja šo jautājumu skata no ekonomiskā aspekta, tad viennozīmīgi dušas kabīni. Mazgājoties dušā Jūs ietaupīsiet savus naudas līdzekļus, jo kopējais ūdens patēriņš būs vismaz 3 reizes mazāks par vannas ūdens patēriņu. Izvēloties pie dušas kvalitatīvu un dārgāku ūdens maisītāju ar dušas klausuli, kas aprīkoti ar ūdens taupošām tehnoloģijām, ietaupījums būs vēl lielāks. Otrs ne mazāk būtisks aspekts ir telpas ietaupījums. Viennozīmīgi, ka izvēloties dušas stūri, vairāk vietas paliks citām lietām vannas istabā vai vienkārši būs plašāka telpas sajūta.

Tomēr, ja izvēle krīt pa labu dušai, paliek ne viens vien jautājums kādu tad dušas kabīni izvēlēties?

Vispirms apskatīsim pašas dušas kabīnes un dušas durvis nišām.

Dušas kabīnes ar stiklu aptverošo rāmi un dušas kabīnes bez tā.
Klasiska stila dušas kabīne bronzas krāsā
Kvadratveida dušas kabīne ar caurspīdīgiem stikliemDušas kabīnes tiek ražotas gan ar rāmi, kas aptver dušas stiklus, gan bez tā, izmantojot tik dažus stiprinājuma elementus. Šeit nav iespiejams pateikt kura ir labāka un kura sliktāka, jo atšķirība ir galvenokārt vizuālajā izskatā. Un, tikai tad seko viena neliela priekšrocība dušas kabīnēm bez rāmja. Tās ir vieglāk kopt, jo nav daudz un dažādas detaļiņas kas jānotīra, kā tas būtu dušas kabīnēm ar rāmi. Bet, tai pat laikā, šīs dušas kabīnes vienmēr būs dārgākas, jo jāzimanto biezāks stikls un izturīgāki stiprinājumi.

Kādas formas duškabīni izvēlēties?
Piedāvājumā ir kvadrāta, taisnstūra un pusapaļi dušas stūri. Ir arī dušas durvis nišām, dušas kabīne novietojama pie vienas sienas u.c. Katrai formai ir savas priekšrocības.dusas-kabinu-veidi
Kopumā var minēt, ka taisnstūra un kvadrāta dušas kabīnēs ir vairāk vietas. Tur pretī pusapaļā duškabīne aizņem mazāk vietas Jūsu vannas istabā. Ja vannas istaba jau tā ir ļoti maza, labāks risinājums būs pusapaļā duškabīne.

Kāda materiāla duškabīni izvēlēties.
Dušas kabīnes tiek ražotas no diviem materiāliem – plastikāts un rūdīts stikls. Plastikāts tiek izmantots tikai lēto duškabīņu ražošanā. Turklāt plastikāts uzņem netīrumus un laika gaitā tas kļūs neestētisks un pilnībā nenotīrams. Pretēji tam stikls laika gaitā nezaudē savu estētisko izskatu un neatkarīgi no kalpošanas laika to var notīrīt pilnībā. Biežāk lietotie stikla biezumi ir 4mm, 6mm un 8 mm. Biezāks stikls būs neerts lietošanā un tam būs vajadzīga ļoti dārga furnitūra. Ražotājs veidojot dušas kabīnes dizainu attiecīgo stikla biezumu izvēlas atbilstoši tuškabīnes konstrukcijai. Ja duškabīnei ir lieli karkasa profili, nebūs nepieciešams pēc bieza stikla. Bet, ja dušas kabīne ir bez rāmja, tad noteikti būs nepieciešams 8mm stikls. Ne vienmēr biezākais stikls ir labākais. Ja dušas kabīnei ir atbīdamas durvis, tad papildus svars tikai noslogos riteņu gultnīšus un tie ātrāk nokalpos. Bet veramajām durvīm, lai būtu komfortabli atvērt un aizvērt, izmanto 6mm un 8mm stiklu.

Vēl liela nozīme ir stikla pārklājumam, ko sauc par COATED GLASS. Ne visu duškabīnu stikli ir pārklāti ar šādu pārklājumu. Galvenokārt šāds pārklājums ir dārgākajām dušas kabīnēm. Tas ir ķīmisks polimēru maisījums, kas reaģē ar stiklā esošajām silikāta daļiņām. Tādejādi uz stikla izveidojas viendabīgs, gluds pārklājuma slānis, kas novērš mikroporas. Šis iegūtais slānis darbojas kā nepārtraukta ūdens un netīrumus adgrūdoša kārtiņa.
Šādu pārklājumu ar aci nevar saskatīt, tāpēc šis ir viens no tiem iemesliem, kāpēc klients bieži neizprot vienāda izkata dušas kabīņu lielo cenu starpību. Varbūt iegādājoties šādu dušas kabīni tā izmaksās tajā brīdī dārgāk, tomēr rezultātā, klientam būs trīs ieguvumi. Pirmkārt stikls nekļūs tik netīrs kā bez šī pārklājuma. Otrkārt būs daudz vieglāk notīrīt kā arī būs jāpatērē mazāk laika un kopšanas līdzekļa, lai to notīrītu. Un treškārt, lietojot mazāk udeni un tīrīšanas līdzekļa, ilgākā laika posmā tas atmaksāsies.

Kāda dizaina stiklu duškabīnei izvēlēties – matētu vai caurspīdīgu?cire brick
Caurspīdīgi stikli nesamazina vannas istabu optiski, tāpēc tāds stiklsir ļoti piemērots mazām vannas istabām. Matēts stikls optiski samazina vannas istabas izmērus. Tomēr izlemjot par labu kādam no stikla veidiem vajag apdomāt visus jautājums, jo iespējams šeit ir kāds praktisks nepieciešamība pret vizuālo izskatu.

Kādi ir durvju vēršanās veidi duškabīnēm
Dušas kabīnēm tiek izmantoti divi durvju vēršanās veidi – atveramas un atbīdamas. Katram no vēršanās veidiem ir savas priekšrocības un trūkumi.

Atveramas durvis kalpos ilgāk. Tās ir vizuāli pievilcīgākas, kā arī vieglāk tīrāmas, jo nav tādu grūti iztīramu vietu kādas ir atbīdamo durvju veidam. Tomēr šāds dušas durvju vēršanās veids ir piemērots plašām vannas istabām, kur nav svarīgs katrs kvadrātcentimetrs. Kā arī šādas dušas kabīnes būs noteikti krietni dārgākas.

Dušas kabīnes ar atbīdamajām durvīm ir ļoti piemērotas mazām vannas istabām, jo lieliski spēj ietaupīt telpu. Tajās ērti var iekļūt un izkļūt šauros apstākļos. Šīs dušas kabīnes būs arī lētākas par duškabīnēm ar veramajām durvīm. Šāda vēršanās veida duškabīnēm būs salīdzinoši īsāks kalpošanas mūžs un daudz vietas, kur grūtāk to ir notīrīt.

Kāda izmēra dušas kabīni izvēlēties?
Šeit atbilde būtu, ka izvēlieties pēc iespējas lielāko izmēru, ko pieļauj Jūsu vannas istaba. Izvēloties mazāko no standartiem 80x80cm nomazgāties varēs,bet ikdienas lietošanā nebūs pārāk ērts. Optimālais izmērs būtu 90x90cm. Savukārt ideālais izmērs būtu 80×100 vai 90x120cm, jo šajā dušas kabīnē varēsiet ērti novietot arī dušas plauktiņu dušas piederumiem, sēdeklīti vai rokturus.

Kāds būtu optimālais dušas kabīnes augstums.
Ražotājiem meklējot veidu kā samazināt sava produkta cenu, bieži dušas kabīni vienkārši saīsina augstumā. Rezultātā klients pamana zemo dušas kabīnes cenu, ne dušas kabīnes augstumu. Maza auguma cilvēkam tas varētu nebūt apgrūtinājums, bet vidēja un  garāka auguma cilvēkiem tas ikdienu padarīs neērtāku. Regulāri pēc dušā iešanas būs jauzkopj slapjā grīda ap dušas kabini. Kvalitatīvāku izstrādājumu ražotāji tomēr izvēlas palikt pie 1.90m vai 2.0m dušas kabīnes augstumu, jo tiem ir svarīgāka klienta apmierinātība ar produktu, kā vienkārša pārdošanas apjomu palielināšana.

akmens-masas-dusas-vanninas

Ja esam izlēmuši kādu dušas kabīni vēlamies redzēt savā vannas istabā, paliek joprojām jautājums par dušas vanniņu. Arī šeit ir daudz dažādu iespēju. Tad nu palīdzēšu Jums rast skaidrību arī šajā jomā.

Vai veidot dušas stūri ar dušas vanniņu vai bez tā?
Tātad mūsdienās ir divas iespējas – flīzēt dušas pamatni vai izvēlēties jau gatavu dušas vanniņu (par vanniņu materiāliem lasiet tālak). Par cik ir pieejamas skaistas dizaina dušas noteces un flīzes, var radīt ļoti pievilcīgu dizainu dušas kabīnei bez dušas vanniņas. Tomēr šis variants ir laikietilpīgs un vajag perfekti ievērot hidroizolācijas tehnoloģiju. Jau esošai vannas istabai no dušas vanniņas nomainīt uz dušas kabīni ar izflīzētu pamatni, būs liels darbs un finansiāls ieguldījums.
Izvēloties dušas vanniņu, to var novietot uz grīdas, pacelt un noflīzēt maliņu vai iebūvēt grīdā. Viss atkarīgs no paša vēlmēm.dusas-vanninu-montazas-veidi

 

Cik dziļu dušas vanniņu vajadzētu izvēlēties?
Tas ir absurds mīts, ka vajagot izvēlēties dziļāku dušas vanniņu, izņēmums ir protams dziļās dušas vanniņas, kas tiek izmantotas arī kā vannas. Tādu mītu iespējams ir izveidojis pierastās padomju laika tērauda dušas vanniņas un deviņdesmito gadu lētās Ķīnas dušas vanniņas, kas tādā veidā kompensēja īsās dušas kabīnes augstumu. rezultātā cilvēkiem ir izveidojies priekšstats, ka normāla ir dziļa dušas vanniņa.

Padomājiet, vai tiešām te ir praktisks pamatojums šādām 5cm līdz 10cm dziļām dušas vanniņām? Ikdienā, lai iekāptu dušā, Jums jāpārkāpj augstajam slieksnim. Vai tas ir ērti? Droši vien lielai daļai cilvēku ir nācies aizķerties aiz šādas dušas vanniņas. Ja arī ieliksiet korķi dušas vanniņai, liedzot aiztecēt ūdenim, ko Jūs iegūsiet? pāris cm ūdeni, kur pat kājas nevarēs izmērcēt?
Tātad no praktiskā viedokļa ir pat labāk izvēlēties augstumā zemāku dušas vanniņu. Pilnībā pietiek ar pāris milimetru kritumu un labu dušas sifonu, kas spēj uzņemt lielu ūdens daudzumu. Tādejādi būs vieglāk iekļūt un izkļūt no dušas. Labs dušas sifons ir tāds, ja tas var uzņemt jau ap 30L/min. Kā arī modernie dušas sifoni ir veidoti tā, lai apkopi pilnībā varētu veikt no dušas vanniņas puses, neko nedemontējot. Dušas sifoni šobrīd ir pieejami ne tikai hroma krāsā, bet arī bronzas un zelta toņos.

Kāda materiāla dušas vanniņu izvēlēties?
Būvmateriālu veikalos ir redzēts piedāvājumā pat plastmasas dušas vanniņas, ko klients notur par akrila dušas vanniņām ar fantastiski zemām cenām. Tomēr šādas dušas vanniņas nav izturīgas, viegli ieēdas netīrumi un pēc neilga laika ir grūti kopjamas. Ilgāk lietojot sāk plaisāt plastmasa. Tādām plastmasas dušas vanniņām kvalitāte, stiprība un izturība ir uz zemākā līmeņa no visiem lietotajiem materiāliem. Vienīgais pluss ir tā cena.

Tērauda emalijas dušas vanniņas jau ir pazīstamas no padomju laikiem. Tās ir ārkārtīgi izturīgas un viegli lietojamas. Tomēr tām ir jābūt kvalitatīvi izgatavotām. Maz ir tādu ražotņu, kas spēj nodrošināt augstu kvalitāti. Tērauda vanniņas trūkums ir tā salīdzinoši augstā cena un vēsuma sajūta iekāpjot tajā. Bet emalija ir ļoti izturīga pret saskrāpēšanu, arī viegli kopjama. Laba izvēle, ja naudas līdzekļi atļauj to!

Akrila vanniņas – Cena ir salīdzinoši zema. Labāks materiāls par plastmasu, jo apakšējais slānis ir armējums. Tomēr tehnoloģija neļauj saražot izcili perfektu izmēru dušas vanniņas. Kā arī stingrība un izturība pieklibo, tāpēc šim materiālam ir nepieciešams karkass, lai tas vienkārši nesalūztu iekāpjot tajā.

Akmens masas dušas vanniņas. Uz šo brīdi pats populārākais un pēc dažādiem faktoriem labākais materiāls dušas vanniņām. Tā ražošanas tehnoloģija un izejmateriāli atļauj izgatavot stabilu un precīzu izmēru dušas vanniņas. Materiāls ir stingrs, noturīgs. Nav nepieciešams rāmis. Tas ir silts pēc sajutām. Pietiekami noturīgs pret skrāpējumiem, bet ja tā ir gadījies, viegli to ir izlabot. Salīdzinoši dārgāks par akrila dušas vanniņām, bet ilgmūžīgāks. Vērts izvēlēties!

Keramikas dušas vanniņa. Eiropā ļoti populārs materiāls tā relatīvi zemās cenas un mīligā izskata dēļ. Pateicoties ražošanas tehnoloģijai, to iespējams saražot ar ļoti gludu virsmu. Tādejādi to ir ļoti viegli tīrīt. Ari laba izvēle.

Vai dušas vanniņai ir nepieciešama virsma ar pretslīdēšanu?
Pats par sevi dušas vanniņu materiāls neatkarīgi no materiāla veida, labi izveido saķeri ar cilvēka ādu. Ir ražotāji kas piedāvā šādu pretslīdēšanas virsmu, izveidojot virsmā tādus kā apļveida izvirzījumus. Tomēr daudzi ražotāji ir atteikušies no tā. Iemesls tam ir ilglaicīgi lietojot, šīs vietas ir praktiski neiespējams pilnībā notīrīt, tādejādi tur uzkrājas netīrumi un rezultātā veidojas nehigiēnieska vide.

Dušas kabīnes aksesuāri.
Ja vieta atļauj, dažādi aksesuāri padarīs Jūsu dušošanos patīkamāku. Ja ir iespējams uzstādiet dušas plauktiņu, kur novietot dušas želeju un citus dušošanās priekšmetus. Vecākam cilvēkam vai arī traumas gadījumā, vieglāk būs iet dušā, ja tur būs atlokāms beņķītis.

Un nobeigumā, lai dušošanās sniegtu komfortu un netērētu lieki Jūsu finanses ļoti ieteicams izvēlēties dušas ūdens maisītāju ar termostatu. Kā arī ļoti liela nozīme ir rokas dušas klausulei, jo arī tā var ietaupīt naudas līdzekļus. Ir tehnoloģijas, kas Jums nemanāmi samazina patērēto ūdens daudzumu, kamēr komfortabli varat dušoties.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.